Aký je cieľ Kliniky?
Predmet môže študent absolvovať formou stáže, ktorú si zabezpečí po konzultácii s prodekanom pre vzdelávanie - v oblasti občianskeho práva. Stáž je možné absolvovať na niektorom z ústredných alebo miestnych orgánov štátnej správy, územnej samosprávy, v súdnictve, v advokátskej kancelárii, v notárskom úrade, v exekútorskom úrade, v subjekte z prostredia občianskej spoločnosti, a to v oblasti občianskeho práva.
V akých oblastiach
zlepšíš svoje
znalosti a zručnosti?
Predmet umožňuje študentovi prehĺbiť si svoje vedomosti získané štúdiom na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity a nadobudnúť praktické skúsenosti. Študent po absolvovaní predmetu získa praktické skúsenosti v procese interpretácie a aplikácie práva - v priestore pôsobnosti subjektu, kde absolvoval stáž, a to vo sfére občianskeho práva.
Môže sa na kliniku
prihlásiť každý študent?
Klinika je dostupná študentom bakalárskeho aj magisterského stupňa štúdia (aj v externej forme štúdia.
Bude právna klinika
ukončená skúškou?
Klinika je ukončená priebežným hodnotením. Študent doručí potvrdenie o absolvovaní stáže v trvaní min. 2 týždňov spolu s náplňou činností, ktorých sa zúčastnil, ako aj hodnotením jeho zapojenia v procese stáže, prodekanovi pre vzdelávanie. Hodnotenie udelí prodekan pre vzdelávanie v závislosti od potvrdenia o absolvovanej stáži.
Čo budeš potrebovať
k príprave na právnu
kliniku?
Literatúra k predmetu je stanovená individuálne, a to po konzultácii s prodekanom pre vzdelávanie predovšetkým s ohľadom na pôsobnosť subjektu, kde sa stáž uskutoční. Literatúra bude určená v členení podľa monografickej a periodickej odbornej literatúry, právnych predpisov a rozhodovacej činnosti orgánov aplikácie práva, ako aj iných prameňov.
Kto bude viesť
právnu kliniku?
Organizačné záležitosti treba komunikovať s prodekanom pre vzdelávanie a študijným oddelením. Odborný supervízor bude osoba pôsobiaca na mieste výkonu stáže.